انتشار شماره دوم داستان نامه

دومین شماره نشریه داستان نامه(نشریه تخصصی ادبیات داستانی) منتشر شد. در این شماره پرونده ویژه ای برای «کافکائیسک و داستان های کافکایی» گشوده شده است و مقالات و نقدوبررسی هایی در این باره می خوانیم.

* * *

... صبح که از خواب بیدار می‌شوی، انتظار داری که کارها مثل هر روز به طور منظم پیش برود تا راهی محل کار شوی. اما دو نفر که معلوم نیست کی و نماینده چه سازمانی هستند، وارد اتاقت می‌شوند و تو را در اتاق خواب بازداشت می‌کنند؛ در حالی‌که نمی‌دانی و نمی‌گویند که جرمت چیست. به دادگاه فرستاده می‌شوی و باز در بی اطلاعی مطلق از قانونی که احتمالا نقض کرده ای، در محکمه‌ای که جرمت را به طور واضح نمی‌گوید محکوم می‌شوی. و در تمام مدت بازداشت تا محاکمه، حسی تو را خفه می‌کند؛ تو گیرافتاده‌ای در وضعیتی که نمی‌دانی اصلاً‌چطور پیش آمده. مسببش کیست، گناهت چیست و گریزراهت کدام است؟ هرچه تقلا میکنی تا پاسخی بیابی، جست‌و‌جویت راه به جایی نمی‌برد و به شکست ختم می‌شود و شاید این شکست، از مرگ هم دردناک‌تر باشد.

 این موقعیت دردناک و مبهم از جنس جهان کافکایی است و ...

 

این، بخشی از مقاله ام  با عنوان «جهان کافکایی و داستان موقعیت»  است که در این شماره داستان نامه منتشر شده.

دریافت فایل نشریه

 

خبر مرتبط

/ 5 نظر / 23 بازدید
تلخون

ما در رویدادهای زندگی خودمان نقشی نداریم اما در اینکه چگونه آنها را تعبیر کنیم، موثر هستیم. نیچه

مهدي

عرض سلام و خسته‌نباشيد خدمت مصطفاي عزيز از مطالب نشريه خيلي استفاده کردم. مطالب نشريه، خواندني و پرمحتوا بود. واقعاً جاي تقدير داره. [گل]

مریم

تبریک تبریک مترجم زبان فرانسه نیاز بود من رو در جریان بگذارید موفق باشید

tabkom

با سلام و عرض خسته نباشید.... دستانتان پرتوان باد......و داستانتان برقرار.....

باران

سلام. آشنا نبودم ممنون که باعث دانستنم شدین.