پیشنهادهای عیدانه؛ یک

 

سیزده داستان برای سیزده روز عید

ویژه نامه نوروزی مشترک کافه داستان و سایت فیدیبو منتشر شد. در این کتاب الکترونیک که به صورت رایگان از سایت فیدیبو قابل دریافت است، سیزده داستان از سیزده نویسنده ایرانی را می توانید بخوانید  و سیزده پیشنهاد برای دیدن و شنیدن ارائه شده است.

نویسندگان این کتاب (به ترتیب حروف الفبا) عبارتند از:

سامان آزادی، کیوان ارزاقی، کرم رضا تاجمهر، آزاده حسینی، رامبد خانلری، مهدی رجبی، یاسمن شکرگزار، پوریا عالمی، مصطفی علیزاده، میثم کیانی، آیدا مرادی آهنی، زهره مسکنی، شرمین نادری.

نیلوفر نیک بنیاد در مقدمه این کتاب نوشته است:

احتمالا در داستان‌های مختلف یا از زبان این و آن زیاد شنیده‌اید که «داشتم فلان کارو می‌کردم یهو یه فکری به سرم زد» یا «یهو ناخواسته به ذهنم رسید این کار رو بکنم» و... اما حقیقت این است که این بار نه چیزی ناخواسته به ذهنمان رسیده و نه یکهو توی مغزمان جرقه زده. بلکه در یک روز اواخر زمستانی از قبل مشخص شده و با برنامه‌ریزی، یک عده آدم که ما باشیم نشستیم دور هم و برای یک عده آدم که شما باشید نقشه کشیدیم. نقشه‌ای که بتواند به سوال «تعطیلات خود را چگونه بگذرانیم؟» شما پاسخ بدهد و آخرش یک لبخند روی لب‌هایتان بنشاند.

خب، نتیجه‌اش چه شد؟! می‌خواستید چه بشود؟ شد همین چیزی که حالا مقابل چشمان شماست. طبیعی است که وقتی یک عده آدم عاشق ادبیات داستانی (منظورمان بر و بچه‌های نشریه کافه داستان است) با یک عده آدم عاشق کتاب الکترونیک (اینجا منظورمان بر و بچه‌های فیدیبو است) جلسه بگذارند تا برای یک سری آدم عاشق عید و تعطیلات (منظورمان شماست!) نقشه بکشند، نتیجه‌اش می‌شود ویژه‌نامه‌ای نوروزی-داستانی، آن هم به صورت الکترونیک که می‌تواند با سیزده بسته هیجان‌انگیزش سیزده روز به یاد ماندنی را برایتان رقم بزند. امیدواریم آخر نقشه‌ای که کشیده‌ایم به گنجی که همان رضایت شماست، برسد. نوروزتان مبارک.

 

نام داستانی که از من در این کتاب الکترونیک کار شده، «زنجیری از کلمات در آسمان شهر» است. این داستان در سبک داستانهای رئالیسم جادویی نوشته شده. 

/ 0 نظر / 35 بازدید