روابط خالی

 

 

 

ظریفی می گفت: «شما هم لابد زیاد دیده‌اید آقایانی را که با خانمها رابطه برقرار می کنند و دوست می‌شوند و دراین «رابطه» هم سر سوزنی صداقت ندارند و مدام با فریب و دروغ « دوستت دارم و عاشقت»ها را قطار می‌کنند. اما قصد اصلی شان و آنچه فکرشان را پر کرده صرفاً کامجویی است و رفع نیازهای جنسی‌شان. و لابد زیاد دیده‌اید خانمهایی را که با مردی و پسری دوست می شوند تا به واسطه این «رابطه»، خرج خوشگذرانی‌ها و بدتر از آن شام و ناهار و کرایه تاکسی و آژانس و ... را گردن او اندازند. اینها هم «دوستت دارم»ها و «عزیزم»ها و را وسیله کرده اند تا این رابطه پرفایده و منفعت را حفظ کنند. و چقدرهم این اقایان و خانمها پراشتها هستند! ...»

گفتم عجیب نیست وقتی «دوستت دارم»های به خیال خودشان واقعی، هم سست و غیرواقعی از آب در می آید. اینها که تازه می دانند و آگاهند که در این رابطه ها دنبال چه هستند! کاش لااقل همان ابتدای راهشان صادقانه خواست خود را بگویند...بگذریم.  اما یکی به من بگوید این وسط‌ها-مسط‌ها تکلیف «معنا» و «عاطفه» و «عزت نفس» و «راستی» چه می شود؟! یعنی هیچ!؟ یعنی دود در هوا ؟ یا غرقِ گنداب؟

/ 7 نظر / 23 بازدید
كولي

شايد بايد در زندگاني رو گِل گرفت و برويم پي كارمان! اين خانم ها و آقايان چه خود بدانند كه در رنجند و چه ندانند در دنياشان جايي براي عشق نيست، آنها جرات صداقتشان نيست، آنها رنجيده و خسته اند از هم... اين موج دارد ناجوانمردانه مي تازد... بگذريم. شايد همان دود در هواست!

توحید

آقای علیزاده واقعا صحبتتون به جاست، مثل موضوع نمایشگاه و ولنتاین. نمیدونم اینها عوارض کدوم آسیب اجتماعیه!!!!! ولی هر چی هست یک ریشه داره و اون دروغ گفتن برای منفعته، اینقد کلمات بزرگی مثل دوست داشتنو لگد مال منفعت آنی خودشون میکنن، که آدم شک میکنه اینا عقلم دارن!!! ممنون بابت یادداشتاتون[

پرما

پایه انسانیت : پاکی، سادگی و صداقت است. کسیکه در فریب و دروغ هست جای هیچ اعتمادی نمی گذارد. هر چند که فرد فریب دهنده هزاران توجیه هم داشته باشد. رندی ای می خواهد که تمام این فریب ها و دروغ ها رو از همان ابتدا باور نکنی (بهداشت روان)

پرما

پایه انسانیت : پاکی، سادگی و صداقت است. کسیکه در فریب و دروغ هست جای هیچ اعتمادی نمی گذارد. هر چند که فرد فریب دهنده هزاران توجیه هم داشته باشد. رندی ای می خواهد که تمام این فریب ها و دروغ ها رو از همان ابتدا باور نکنی (بهداشت روان)

دلارام

تکليفشون که مشخصه اينها قربانى منفعتهاى شخصى ميشن... بيچاره عزت نفسى که پاى مال ميشه

پرما

نکته دیگری که به ذهن رسید: در عصر امروز شهوت و تنوع طلبی که ناشی از ذهن مقایسه گر است ذهن ناراضی و سیری ناپذیر، با عشق اشتباه گرفته شده است. انسانی که در درون کهنه و تکراری ست، بناچار در بیرونی ها تازه و نو و تنوع را جستجو میکند. انسانی که در درون شادی و خوشبختی ندارد، بناچار در بیرونی ها شادی و خوشبختی و عشق را جستجو میکند. زهی خیال باطل... این است قصه روابط خالی ... کامنت قبلی پرما دوتاست، یکی اش را بشکنید.

پرما

روابط انسانها مبتنی ست بر فکر، خیال، توهم، تصور، رویا، فانتزی، ابهام، تیرگی، تاریکی، تصویر، فاصله، حدس، گمان، ظن، شک، تردید، بریدن، دوختن، حکم، قضاوت، شعر، غزل، موسیقی، قصه، داستان، فلسفه، تعبیر، تفسیر.......در روابط همه چیز دیده میشود جز واقعیت. شاید برای این است که روابط اینقدر خالی، پوک و پوچ است. و نه فقط روابط انسانها با هم اینگونه است بلکه با کل زندگی نیز اینگونه است.