درخت ها بهتر از انسان ها

خیلی ساده و کوتاه...از درخت هایی می گویم که در راه خانه دیدمشان. ماشین شهرداری داشت با آب شستشویشان می داد. برگ برگ درختها داشتند از دود و غبار این شهر سیاه پاک می شدند. اما مامور شهرداری انگار دلش به کار نبود و سرسری و از سر رفع تکلیف کارش را انجام می داد. دوست داشتم بروم و بالای آن ماشین، جای آن کارگر بشینم و با  دقت و با عشق، برگ های درخت ها را آب پاشی کنم. بشویمشان. درخت ها از آدم  ها بهترند. خیلی بهترند! آن ها  ذاتش شان پاک است. بدجنس نیستند. و بر خلاف ذات خود عمل نمی کنند؛ ولی انسان گاهی خلاف فطرتش  عمل می کند.

درخت ها مقدسند. عاشق درخت ها و گل ها و گیاه ها هم که بشوی، می دانی و خیالت راحت است که با تو می مانند!

 

/ 7 نظر / 25 بازدید
فواد

آفرین‌ها بر تو بادا ای مصطفی

فرناز

اما گل و گیاه هم برای همیشه نمی ماند .

مصطفی

بله درسته... شاید نماند. اما تا وقتی هست ، می دانی که "هست"! مرسی از نظرتون که تامل برانگیز بود[گل]

مهدی

باور ندارم که روزی سروده‌ای را ببینم که به زیبایی یک درخت باشد درختی که دهان گرسنه‌اش به سینه جاری شیرین زمین فشرده است درختی که تمامی روز رو به خدا دارد و بازوان پربرگ خود را به دعا می‌افرازد درختی که در تابستان شاید آشیانه‌ای از سینه‌سرخان را بر گیسوان دارد و بر سینه‌اش برف نشسته و با باران هم‌نشین است اشعار را ابلهانی چون من می‌سرایند اما، تنها خداست که می‌تواند درخت بیافریند جویس کیلمر

مریم

تو محله کارم شش تا بنفشه آفریقایی دارم که اگر هر هفته من باهاشون حرف نزنم و نازشون رو نکشم ،پژمرده می شن و افسرده :( تمام موجودات عالم از بی توجهی رنجیده خاطر می شن ، حتی اگر حضور ظاهری و فیزیکی داشته باشن.

...

داشتن دوستانی چون شما باعث گرم بودن دلم می شود و یادتان لبخندی خوشایندبر لبانم می نشاند. همیشه شاد باشید[گل]

علی افشار

به راستي اگر درختان نبودند،آيا باز هم تار و تنبور ها بر روي زانوي نوازنده ها مي نشستند تا بانگ گردشهاي چرخ رابرايمان روايت نمايند.درختان هشدار دهنده وبيدار كننده اند.از يك نگاه سبز ؛« همچنان كه بهار تعجب سبزي است درچشم هاي خاك،درختان نيز تجسم استفهامي سبزند كه سال را چگونه بر آوردي؟»